Dowiedz się więcej o turbosprężarkach

Przeczytaj porady na temat turbin i turbosprężarek

Jak dbać o turbosprężarkę?

Przykładowa turbosprężarka. Tak wygląda turbina z Seata Leona 1.9 TDI 105KMTurbosprężarka niestety tylko w teorii jest na tyle wytrzymałym urządzeniem, by służyła tyle, ile cały silnik. W rzeczywistości, turbosprężarka oraz układ jej smarowania to najdelikatniejsze podzespoły silnika turbodoładowanego. Zużywa się ona znacznie szybciej, a źle traktowana przez kierowcę może ulec awarii już po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Dlatego tak ważne jest, aby posiadając samochód wyposażony w turbosprężarkę znać podstawowe zasady, które pozwalają na przedłużenie jej żywotności i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kosztownych awarii.
Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak dbać o turbosprężarkę, by jak najdłużej nie wymagała dodatkowych prac serwisowych.

Czytaj więcej...

Etapy regeneracji turbosprężarek

Przykładowa turbosprężarka. Tak wygląda turbina z Seata Leona 1.9 TDI 105KMTurbosprężarka, mimo stosunkowo prostej zasady działania, jest urządzeniem dość skomplikowanym w budowie. Wiele spośród jej elementów to części wymagające bardzo wysokiej precyzji wykonania ze względu na ciasne pasowanie lub dużą prędkość obrotową. Z tego powodu, regeneracja turbosprężarki to trudny i złożony proces, a końcowy sukces przejawiający się w poprawnym działaniu naprawionego urządzenia wymaga ścisłego przestrzegania kolejności wykonywanych czynności oraz staranności pracy. Poniżej przedstawimy krótko wszystkie etapy regeneracji turbosprężarek, czyli opis krok po kroku, jak wygląda nasza praca nad powierzonym nam urządzeniem.

Czytaj więcej...

Najwięksi producenci turbosprężarek

Najwięksi producenci turbosprężarek do samochodów osobowych Turbosprężarki są obecnie montowane w niemal każdym silniku spalinowym, co przekłada się na olbrzymie zapotrzebowanie na ich produkcję. Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy - korzyści, jakie przynosi doładowanie silnika są bardzo duże i nawet drobne problemy związane z koniecznością poświęcania urządzeniu dodatkowej uwagi oraz częstszego serwisowania samochodu nie są w stanie ich przekreślić. Ciekawym jest jednak fakt, że wobec ogromnego popytu, na rynku jest stosunkowo niewiele firm zajmujących się produkcją turbosprężarek. Powodem tego zjawiska są trudności w zaprojektowaniu i wykonaniu tego podzespołu tak, by jak najwolniej ulegał zniszczeniu - to zaś wymaga poświęcenia wielu lat na badania i opracowanie odpowiedniej technologii wytwarzania tych urządzeń.

Czytaj więcej...

Najczęstsze przyczyny awarii turbosprężarek

Przykładowa turbina pochodząca z Iveco Daily 2.3Turbosprężarka jest bardzo przydatnym urządzeniem, ponieważ dzięki niej można uzyskać stosunkowo dużą moc z niewielkiego silnika, a także znacząco poprawić elastyczność jego pracy i obniżyć zużycie paliwa. Niestety, problemem wciąż jest awaryjność turbosprężarek. Mimo, że ich konstrukcja jest dopracowywana, a materiały wykorzystywane do ich produkcji wciąż udoskonalane, nadal niektóre z tych urządzeń przestają pracować prawidłowo znacznie wcześniej, niż przewiduje producent. Jest tak dlatego, że bardzo niewielka część spośród wszystkich awarii turbosprężarek to wynik wad produkcyjnych - zdecydowana większość problemów jest konsekwencją niedbałości właściciela oraz drobnymi usterkami innych układów i elementów pojazdu.

Czytaj więcej...

Jak zbudowana jest turbosprężarka

Przykładowa turbina pochodząca z BMW 320d 2.0 150kmTurbosprężarka jest stosunkowo niewielkim urządzeniem, szczególnie gdy porównamy jego rozmiary do korzyści związanych z jego stosowaniem. Ten dość niepozorny wygląd kryje w sobie jednak stosunkowo skomplikowaną konstrukcję, w skład której wchodzą niewielkie i precyzyjne elementy oraz części wykonane z wysokostopowych materiałów. Nie znając budowy trudno jest zrozumieć zasadę działania urządzeń i mechanizmów. Dlatego poniżej opiszemy, jak zbudowana jest turbosprężarka, by przybliżyć Wam sposób, w jaki wpływa ona na parametry silnika.

Czytaj więcej...

Kontakt

TURBINY
TURBOSPRĘŻARKI

regeneracja
nowe i używane
do samochodów osobowych i dostawczych

NAPRAWA - SKUP - SPRZEDAŻ

BOROWIEC GRZEGORZ

39-300 Mielec
ul. Długa 55

tel. 504-530-667

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak do nas trafić?

Sprawdź również dojazdy do naszej firmy z różnych lokalizacji

 

Masz pytania? Skontaktuj się

Tel: 504 530 667
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres: ul. Długa 55, 39-300 Mielec
Znajdź nas na mapie